Charles Michel w Kijowie: „Nie ma wolnej Europy bez wolnej Ukrainy”

Przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel odwiedził Kijów, aby spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, premierem Denysem Szmyhalem i posłami do ukraińskiego parlamentu i omówić współpracę UE–Ukraina w kontekście rosyjskiej wojny napastniczej trwającej od lutego ubiegłego roku.
W trakcie wizyty powiedział: Jestem głęboko przekonany, że dostawa czołgów jest niezbędna. Chcemy Państwa wesprzeć, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że kolejne kilka tygodni może mieć decydujące znaczenie dla dalszego rozwoju wydarzeń.
Przemawiając przed ukraińskim parlamentem, Charles Michel powtórzył również, że nie ma wolnej Europy bez wolnej Ukrainy.
Wcześniej tego dnia Charles Michel odwiedził także Centrum Weterana sfinansowane przy wsparciu UE.
Była to trzecia wizyta przewodniczącego Charles’a Michela w Ukrainie od wybuchu rosyjskiej wojny napastniczej. W kwietniu 2022 r. odwiedził on Kijów i Borodziankę, a w maju 2022 r. – port w Odessie.